Trinkelių Klojimas Ant Betono

trinkelių klojimas ant betono

Gali pasirodyti, jog trinkelių klojimas ant betoninio pagrindo yra puiki idėja, paviršius atrodo lygus, atsparus spaudimui, įtrūkimams, galų gale, ant tokio pagrindo žymiai lengviau jas pakloti. Tačiau turint tokį pagrindą ilgainiui šis parodys kur kas dagiau minusų, kurie gali apimti vieną ar kitą iš apačioje išvardintų problemų:

  • Trinkelės praras savo lankstumą. Turint cementinį pagrindą, kuris yra toks pat kietas kaip ir pati trinkelės, šios negalės taip lengvai išsiplėsti ir susitraukti dėl temperatūros pokyčių, o tai reiškia, kad laikui bėgant dalis trinkelių gali įtrūkti ar lūžti.
  • Betono pagrindo masyvas praras savo kokybę. Jeigu betonas bus uždengiamas, jo užklijuoti nebus galima, todėl drėgmė pradės ardyti betoną. Drėgmei ardant cementą, trinkelės gali susmigti žemyn, išsikiloti. Esant tokiam nelygiam pagrindui vienintelis būdas tai išspręsti – viską išardyti ir pradėti kloti iš naujo.
  • Trinkelės lengviau atsilaisvina ir sukrenta. Įprastai tarpų sujungimams bei sutvirtinimui naudojamas polimerinis smėlis kuris gali būti nuplautas lietaus ir „palįsti“ po trinkelėmis virš betoninio pagrindo, arba tuomet, kuomet plaunate grindinį. Be polimerinio smėlio kuris padeda sutvirtinti trinkeles, jos pakankamai greitai taps laisvos ir iškris.
  • Pelėsis, samanos ir piktžolės. Cementinis pagrindas gali sugerti ir laikyti daug drėgmės, tokia terpė yra ideali pelėsio, sąmanų bei piktžolių vystymuisi. Dėl šios problemos trinkelių tarpai bei pats pagrindas yra ardomi dar greičiau.

Jeigu norima kloti trinkeles turint betono pagrindą, yra būtina jį pašalinti tam, kad išvengti šių garantuotai iškilsiančių problemų. Pagrindui turi būti iškasamas atitinkamo gylio „lovys“ atitinkamai grunto sudedamosioms dalims, iškasami netinkami sluoksniai, tokie kaip, pavyzdžiui molis ir pakeičiami kvarciniu smėliu bei kokybiška dolomitine skalda. Tuomet pagrindas turi būti kruopščiai sutankinamas ir išlyginamas.

Pradėję nuo tvirto pagrindo, jūsų trinkelės tarnaus daug ilgiau, nepraras savo mechaninių savybių bei estetikos. Tad prieš pradėdami darbus su itin pigią kainą pateikusiais meistrais pasidomėkite, ar šie tikrai gerai išmano savo darbą ir žino, kokias medžiagas naudoti ilgalaikiui pagrindo tarnavimui. Norėdami sužinoti daugiau apie betoninio kiemo ar važiuojamosios dalies pakeitimą kokybišku pagrindu, remontu, susisiekite su Pagrindas.lt komanda kuri pasiūlys optimalų sprendimą Jūsų namams.

Trinkelių Klojimas Ant Betono Vilniuje, Nemokama Konsultacija iš Ekspertų