Trinkelės Aplink Namą

trinkelių klojimas aplink namą

Trinkelės Aplink Namą, Ypatumai

Priklausomai nuo grindinio konstrukcijos apimties, trinkelės aplink namą reikalauja šiek tiek pasiruošmo ir pastangų, tačiau galutinis rezultatas bus stulbinantis eksterjeras puošiantis jūsų valdas. Yra keletas niuansų kuomet reikia tinkamai įrengti dangą ilgam tarnausiančiui keliukui. Kadangi trinkelių klojimas reikalauja žinių ir patirties, Pagrindas.lt komanda pristato trumpą gidą apie trinkelių klojimą aplink namą.

Tinkamas Pasiruošimas Trinkelėms Aplink Namą

Prieš pradedant darbus, turime paruošti grindinio dangos planą. Tai reiškia, jog reikia nubraižyti numatytą trinkelių klojimo vietą nubraižant planus ant grafinio puslapio pažymint visus kitus lauko erdvės elementus (medžius, priestatus, eksterjero papuošimus ir t.t). Tai padės tiksliai apskaičiuoti pėsčiųjų tako plotį bei ilgį ir išvengti nemalonumų dėl išdestymo jau įpusėjus darbus. Kitas svarbus dalykas, kurį reikia padaryti planavimo etape, tai susisiekti su komunalinių paslaugų tiekėjais ir įsitikinti, ar kasant pagrindą nebus pažeisti vamzdynai, kabelių linijos.

Kartu su komunalinių paslaugų tiekėjų sutikimu, taip pat reikėtų patikrinti vietinius statybų leidimus bei namų savininkų benrijos bendruosius planus, kad įsitikintumėte, ar laikotės apribojimų ir reikalavimų tame rajone. Tuomet preliminariai reikia apskaičiuoti, kiek kvadratų ploto reikės jūsų būsimam takui. Taip pat nepamirškite prie galutinio skaičiaus pridėti 5-10% trinkelių kiekio, kuris bus skirtos įvairiems pjovimams, atsarginėms dalims.

trinkelės

Pagrindiniai Įrankiai Trinkelių Darbams

Trinkelių kiemui ar takui naudojami šie pagrindiniai įrankiai bei įranga norint užtikrinti kokybišką darbo atlikimą: kastuvai, juostiniai matuokliai, karučiai, mūrinis pjūklas, plokštinis tankintojas, nivelyras, pirštinės, apsauginiai akiniai, špagatas, medinės kaladėlės. Visa išvardinta įranga bus būtina klojant trinkeles aplink namą.

Kasimas ir Žymėjimas

Kuomet medžiagos yra užsakytos, laikas pradėti darbus. Purškiamaisiais dažais arba kuoliukais ir virvelėmis pažymimas pėsčiųjų tako projekto plotas. Tuomet kastuvu pradedama šalinti žolė bei dirva pažymėtame plote. Paprastai reikia iškasti 20-25cm pagrindui, o šviežiai paruoštą lovį – kruopščiai sutankinti.

trinkelės aplink namą

Trinkelės Aplink Namą ir Pagrindo Ruošimas

Pagrindinės lovio funkcijos yra kelios: stabiliai išlaikyti trinkeles vietoje ir padėti tinkamai sugerti nutekantį vandenį. Paprastai pagrindinės medžiagos pagrindui yra dvi – kvarcinis smėlis bei dolomitinė skalda kuri padeda daug lengviau sutankinti įvairius akmenis ir uolienas. Padengiamas visas iškasto paviršiaus plotas maždaug 10-15cm skalda kuri išlyginama su grėbliu bei suslėgiama plokštiniu tankintoju. Klojant trinkeles daromas laipsniškas nuolydis lietaus vandens nutekėjimui.

Trinkelės Aplink Namą – Pilamas Smėlis

Prieš pradedant kloti trinkeles ar akmens masę, ant pagrindo pilamas smėlis padėsiantis užtikrinti trinkelių stabilumą, taip pat smėlis padės išvengti erozijos, pelėsio susidarymo tikimybės. Ant smėlio “lovio” nevaikščiojama, suplanuojama kryptis pagal kurią tankinamas smėlis. Smėlio sluoksnis – ne mažiau 2-4cm, priklausomai nuo takeliui skirto grunto sudėties.

trinkelių klojimas

Trinkelės Aplink Namą – Trinkelių Klojimas

Pagrindas kloti trinkelėms baigtas. Kloti trinkeles reikia pradėti nuo kampo, įtvirtinant vieną po kitos į smėlį pagal pasirinktą raštą. Trinkelių negalima pernelyg spausti, kad nebūtų sugadintas smėlio sluoksnis. Taip pat reikia nusiteikti, jog ne visos trinkelės tilps į numatytą vietą numatytu kampu, tad reikia turėti mūro ar deimantinį pjūklą, jog būtų galima jas pripjauti paeičiant į norimą dydį. Kuomet visas takelio grindinys yra išgrįstas, juo dar kartą reikia pereiti su plokštiniu tankintuvu.

trinkelės aplink namą

Baigiamieji Darbai, Trinkelių Aplink Namą Priežiūra

Baigus kloti trinkeles palink namą, statomi vėjos bortai, pilamas kvarcinis, smulkus smėlis trinkeliu galutiniui imobilizavimui. Tuomet purškiamas arba voleliu tepamas sandarintojas kuris padeda išvengti dėmių, pelėsio kaupimosi, piktžolių augimo ir erozijos padarinių. Norėdami išlaikyti tako estetiką, padengimą reikia kartoti kas 2-3 metus grindinio siūlių rišikliu.

Trinkelės Aplink Namą, Profesionali Pagalba Vilniuje