Laiptai iš Trinkelių

trinkelių klojimas ant laiptų

Kaip Daromi Laiptai iš Trinkelių

Jeigu turite terasą ir norite įsirengti patogius laiptus kieme, šiuo straipsniu aprašysime žingsnius kaip laiptai yra sumontuojami naudojant betonines trinkeles ir kt. iš kiemo ar į jį, ar tarp laikančių sodo žemės sienų. Laiptai iš trinkelių ar akmens masės plytelių gali atrodyti fantastiškai jūsų sode, todėl verta skirti šiek tiek laiko, kad išsirinktumėte jums tinkamą variantą.

Pakopų darymo principas sode yra visiškai toks pats, kaip ir bet kur kitur. Bendras laiptų aukštis yra padalinamas iš žingsnių (laiptelių), reikalingų norint patekti iš apačios į viršų, skaičiaus. Tam, jog per laiptus eiti būtų patogu, kilimo santykis per visą laiptų ilgį privalo likti toks pat. Prieš pradedant darbus, turėtumėte išsirinkti vietą, kurioje bus įrengiami laipteliai. Toje vietoje turėtų būti nuolydis lietaus vandeniui nubėgti, tačiau taip nebus visada, jeigu laipteliai yra prie pat sienos, apie tai išsamiau aptarsime žemiau.

Laiptai iš Trinkelių – Pirmas Žingsnis

Kaip ir buvo minėta, pirmas žingsnis yra pažymėti vietą, kurioje bus įrengiamos pakopos. Šiame pavyzdyje laiptelių šonai yra pažymėti sienomis, tačiau jeigu tokios prabangos nėra, turime pažymėti kraštą kaisčiais ir nubrėžti lygiagrečių briaunų ženklinimo liniją, arba pastatyti savo sienas konstrukcijai. Laiptai iš trinkelių nėra daromi sudėtingu būdu, bet reikalauja išmanymo.

trinkelių klojimo ant laiptų kvadratinio ploto metodas

Patikriname, ar pažymėta sritis yra absoliučiai kvadratinė. Tai paprastas metodas naudojamas ir trinkelių pagrindo ruošimui, plačiau apie metodą bei kitus patarimus galite paskaityti mūsų Trinkelių Klojimo ABC knygoje apie trinkelių klojimą.

Tolimesni Žingsniai Darant Laiptus iš Trinkelių

Kuomet vieta laiptų pakopoms paruošta, turime išsiaiškinti, kiek pakopų reikės laiptų konstrukcijai. Tai darome išmatuodami bendrą ilgį ir aukštį jį padalijus iš 200mm kas yra tipinė žingsnio pakopa. Šiame pavyzdyje turime pakilti lygiai į 1000mm aukštį pasiekiant jį iš 1500mm ilgio pagrindo.

laiptai iš trinkelių - konstrukcijos išdėstymas trinkelių klojimui

Vidutinis sodo laiptelio pakilimo aukštis yra 200mm, todėl lengva suprasti, jog reikia 5 pakopų, kad būtų galima maksimaliai išnaudoti visą laiptų erdvę. Kiekvienas prieinamas žingsnis būtų 300mm pločio, kaip tai atrodo, pateikiame eskizą apačioje.

Nors kieme ar sodelyje nėra taisyklių, susijusių su aukščiu ar pločiu, rekomenduojama šių matmenų santykį išlaikyti tokį patį, kadangi skirtingas pakopų aukštis gali sukelti nepatogumų bei pavojų susižeisti lipant ar leidžiantis. Todėl laiptai iš trinkelių turėtų būti daromi tik profesionalų nusimanančių savo darbą.

vizualus pakopų išdėstymas trinkelių klojimui

Darbų Pabaiga Laiptams iš Trinkelių

Dabar galime pasižymėti, kur bus kiekviena pakopa pažymėtoje vietoje. Tuomet reikia iškasti laiptelius, kasant apie 100mm už pakopos ilgio tam, kad būtų erdvės darbui. Taip pat reikia iškasti apie 100mm žemiau trinkelės klojimo lygio, tam, jog būtų galima pridėti sutankintą sluoksnį betono kuriam reikalingas armavimas. Pabaigai – betoninių trinkelių klojimas ant laiptų baigiamas klijuojant elastiniais plytelių klijais.

laiptai iš trinkelių

Laiptai iš Trinkelių Profesionaliai

Kaip jau minėjome, patiems darytis laiptus iš trinkelių nėra lengvas procesas. Šis darbas reikalauja daug laiko, skaičiavimu ir matavimų. Menka klaida ir gali tekti darytis viską iš naujo, o tai kainuos jūsų pinigus ir dar brangesnį laiką. Siūlome tokiais atvejais kreiptis į specialistus, kurie yra patyre šioje darbo metodikoje. Taip jūsų laiptai iš trinkelių bus padaryti kokybiškai, be nereikalingų pinigų ir laiko švaistymo. Pagrindas komanda užsiema trinkelių klojimu už prieinamą kainą ir kitais įvairiais gerbūvio darbais.

Laiptai iš Trinkelių Profesionalų Pagalba Vilniuje