Granito Trinkelių Klojimas

granito trinkeliu klojimas

Prieš pradedant granito trinkelių klojimo darbus, objekto savininkams rekomenduojama susisiekti su vietinėmis komunalinių paslaugų įmonėmis jog įsitinkintų, ar nebus pažeisti kabeliai, apsaugos zonos kasant. Taip pat reikia pažymėti apie 30cm didesnį plotą nei klojamų trinkelių grindinio tam, kad būtų galima laisvai judėti, susidėti įrankius. Prieš pradedant darbus, reikia suplanuoti nuolydi nuo pastatų link drenažo, šį žingsnį svarbu suplanuoti dar prieš pradedant rinktis trinkeles, kadangi nesurinktas, vietomis besikaupiantis lietaus vanduo gali pridaryti nemažai problemų trinkelėms bei jų pagrindui.

Sekantis žingsnis – kasimas. Jeigu eismas bus skirtas tik pėstiesiems, rekomenduojama nukasti apie 25-35cm, šis pagrindas bus skirtas medžiagoms, tokioms kaip smėlis, dolomitinė skalda, pilti. Nukasus pagrindo paviršių, šis kruopščiai sutankinamas specialiu tankintuvu, kurie yra skirtingų svorių – maksimaliam visų vietų pasiekimui bei sustandinimui.

Tuomet pilamas smulkinto akmens sluoksnis, geriausiai tam tinkama medžiaga – dolomitine skalda. Pilamas apie 10-12cm sluoksnis, tuomet šis lengvai apšlakstomas vandeniu, kad būtų galima lengviau ir tolygiau tankinti. Tuomet pilamas antras žvyro sluoksnis, šiek tiek mažesnio storio, vėl tankinama specialiomis plokštėmis. Klojant aikštelę ar taką, reikalingas nuolydis vandens nubėgimui. Šlaitas turėtų sudaryti ~0,4cm kas 30cm. Nivelyru pažymimos nuolydžio vietos bei eiga.

Prieš klojant trinkeles, reikia paruošti smėlio „lovį“. Mediniais kuoliukais pažymima vieta ir norimas gylis smėlio sluoksniui, šonuose įstatomi metaliniai bėgiai smėlio sluoksnio reguliavimui užtikrinti. Užpylus smėlį bei jį tolygiai paskleidus po pagrindą, šis vėl lengvai sušlakstomas vandeniu bei sutankinamas, tankinant smėlį ant jo užlipti negalima.

Granito trinkelės klojamos pradedant nuo 90o kampo pagal pasirinktą raštą. Laikomasi visų žažymėtų linijų, klojama iš vieno krašto į kitą nekeičiant pozicijų ir išlaikant ~2mm tarpus tarp trinkelių. Periodiškai tikrinama špagato lygiuote, kiekviena trinkelės eilė turi liesti špagatą. Tai yra itin svarbu žmonėms, kurie yra sumontavę savo vandens siurblius ant trinkelių. Ant nelygiai paklotų trinkelių sumontuoti vandens siurbliai gali tarnauti trumpiau, priklausomai nuo gamintojo ar produkto nurodymų. Trinkelės, kad užpildytų išilgai esančias atramas yra pripjaunamos, taip pat jų forma keičiama priklausomai nuo rašto sudėtingumo ir išdėstymo. Pabaigai ant jau suklotų trinkelių pilamas kvarcinis smėlis, nuvalomas paviršius ir padengiamas trinkelių surišėju. Po keliu dienų, ypatingai lietingų, tarpai dar kartą užlpildomi smėliu, kuomet lietus papildomai sutankina dangą.

Granito Trinkelių Klojimo Ekspertai Vilniuje