Laiptų Gamyba

Kokybiškų Laiptų Gamyba

laiptų gamyba

 

Dalykai, Kuriuos Reikia Žinoti Statant Laiptus

 

Laiptai atlieka svarbią funkciją kiekvienuose namuose, todėl laiptų gamyba yra sudėtingas procesas. Pirmiausia, jis fiziškai sujungia namo lygius, antra, jie stilistiškai sujungia arba papildo interjerą. Todėl laiptų gamyba yra rimta užduotis, reikalaujanti patirties, supratimo ir kruopštumo. 

 

Nesvarbu ar laiptus gaminti ir statyti patikėsite specialistams ar bandysite juos statyti patys savo jėgomis, yra keletas dalykų, kuriuos turite žinoti ir suprasti apie laiptus ir jų funkcijas. Arba tiksliau – saugumą. 

 

Laiptai turi būti vienodo aukščio, nes net mažiausias laiptelių neatitikimas gali sukelti pavojų užkliūti ir nuvirsti. Patys žingsniai turi būti tinkamo aukščio, kad būtų lengva ir patogu lipti. Todėl projektuojant laiptus būtinas kruopštumas, nesvarbu, kad namų laiptų išdėstymas ir skaičiavimai kartais gali atrodyti keblūs. 

 

Laiptai Nėra Nuolat Keičiamas Namų Elementas

 

Nepatiko sienų spalva – galima perdažyti. Nepatinka šviestuvas – galima jį pakeisti. Nepatiko laiptai? Panašu teks su jais gyventi. Laiptai ir laiptų gamyba yra pakankamai sudėtingas konstrukcinis statinys ir jų įrengimas nėra pigus, kad būtų galima keisti kas kelis metus. Kokybiški laiptai sėkmingai tarnauja dešimtmečiais, tinkamai prižiūrimi išlaiko ir šimtmečius. 

 

Todėl laiptai nėra objektas, kurį statant galima suklysti ar pataupyti. Jie turi būti patogūs ir derėti namų aplinkoje. Jų vieta, tipas, pasvirimo kampas, ilgis, plotis turi būti numatyti projekte ir gerai apsvarstyti bei įvertinti patogumo, stiliaus ir ergonomijos atžvilgiais. 

 

laiptų gamyba

 

Laiptų Gamyba Įrengimas Skaičiais

 

Kuomet pradedate žvelgti į rekomendacijas laiptų konstrukcijoms, tarp skaičių galima ir pasimesti. Yra standartai ir rekomendacijos kaip gaminti laiptus, jog šie būtų patogūs ir saugūs, tad laiptų gamyba nėra improvizuotas darbas.

 

Vienas iš svarbesnių standartų yra laiptų pakopos standartas. Jis laikomas 17/29, kur 17 cm yra optimalus pakopos aukštis, o 29 cm yra laipto gylis. Kai kurie gamintojai laikosi 20/30 standarto. Yra ir kitų variacijų, priklausomai nuo laiptų vietos ir konstrukcijos: 15/30, 17/27, 18/28, 19/27, 20/25.

 

Turėkite omenyje, kad pernelyg sumažinus laipto gylį, labai nepatogu lipti žemyn, pėda netelpa ant laipto ir yra didesnė rizika nukristi. O padarius per aukštą pakopos aukštį bus taip pat ne itin patogu. Reikia ieškoti kompromiso tarp to kiek turite vietos laiptams ir kokią aukščio/gylio proporciją galite naudoti. Tai nėra paprastas procesas, laiptų gamybą patikėkite specialistams.

 

Antras svarbus standartas yra laiptų plotis. Rekomenduojamas minimalus 80-90 cm, tačiau geriau, kuomet laiptų plotis siekia 100-110 cm. Rekomenduojamas turėklų aukštis – 90-100 cm. Šioje vietoje verta pagalvoti, kad siaurais laiptais bus itin nepatogu ar kartais neįmanoma sunešti stambesnių baldų į antrą namo aukštą. Tad platesni ir patogiau, ir daugeliu atvejų gražiau.

 

Laiptų Tipai Arba Formos

 

Tiesūs laiptai laikomi pačiais funkcionaliausiais, tačiau jie užima daugiausia vietos. Tiesa, galima sumaniai išnaudoti vietą po jais įvairioms patalpoms, drabužinėms ar net vonios kambariui. 

 

L formos (90 laipsnių) laiptai yra vieni dažniausiai pasirenkamų privačiuose namuose. 

 

Sukti U formos (180 laipsnių) laiptai su aikštele, yra pakankamai patogūs, tokius laiptus dažniausiai matome daugiabučių laiptinėse.

 

180 laipsnių kampu U formos laiptai (be aikštelės) yra vieni populiariausių, nes neužima daug vietos, gerai išnaudoja esamą erdvę ir yra patogūs. 

 

Sukti spiralės formos laiptai irgi užima palyginti nedaug erdvės, tačiau ypač siauresni nėra patogūs dažnam laipiojimui, ypač keblu jais užnešti baldus, didesnius daiktus, tad dažniau pasirenkama pagalbinėms patalpoms ar renkamasi statyti plačius laiptus.

 

laiptų gamyba

 

Mes, Pagrindo komanda, kokybiškai atliekame medinių, betoninių, metalinių laiptų gamyba ir montavimo darbus. Įvairaus sudėtingumo formų, su tarpinėmis aikštelėmis sraigtinėmis bei lygiomis, laiptai gali būti lenkti, su posūkiais. Laiptų apačia gali būti lygi arba imituoti laiptus su įvairiais nestandartiniais techniniais sprendimais. Daugiausiai gaminame betoninius laiptus, kurių pagrindiniai privalumai – tai standumas ir ilgaamžiškumas.

 

Betoniniai Laiptai

 

lauko laiptų gamyba

 

Betoninių laiptų apdaila gali būti labai įvairi – padengti klijuota mediena, plytelėmis, granitu ar tiesiog epoksidiniais dažais. Esant poreikiui, laiptų apdailą galima nukelti vėlesniam laikotarpiui, nepakenkiant jų konstrukcijai ir funkcionalumui. Sudėtingesnė laiptų forma reikalauja išskirtinių klojinių, kartu su karkasu tai turi didžiausią įtaką kainai dėl ilgesnio darbo laiko realizavimui.

Medinių Laiptų Gamyba

 

medinių laiptų gamyba

 

Taip pat gauname nemažai užsakymų medinių laiptų gamybai kurie yra populiarūs ne tik kaimo turizmo sodybose, bet ir privačiuose namuose. Tinkamai parinkti laiptai iš kokybiško ąžuolo, uosio, beržo ar pušies suteikia būstui jaukumo bei solidumo įspūdį.

 

Projektuojame bei gaminame laiptus privatiems užsakovams, įmonėms, statybų bendrovėms bei bendradarbiaujame su nekilnojamo turto vystytojais. Esame profesionalai turintys didelę patirtį bei reikiamą įrangą. Medinių laiptų gamyba užsiemame jau ilgą laiką.

 

laiptu betonavimas

Laiptų Gamyba, Patarimai

 

Mūsų rekomendacija laiptus planuoti ne siauresnius nei 25 cm., ne aukštesnėmis nei 20 cm pakopomis, ne mažesnį nei 80 cm laiptų pločiu. Dėl laiptų konstrukcijos bei techninių įgyvendinimo niuansų patariame konsultuotis su mūsų specialistais objekto vietoje.

laiptu betonavimas

Laiptų Gaminimo Rūšys

  • Medinius klasikinius (iš ąžuolo, pušies, uosio, beržo)
  • Medinius modernius (sudėtingų formų, su stiklo borteliais)
  • Betoninius (Įvairių formų: L, U, C, tiesius)

SUSISIEKITE
Suteikiame nemokamas konsultacijas
8.00 - 20.00
Patikima Laiptų Gamyba Vilniuje
Call Now Button